کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

شما یک لپ تاپ یا رایانه مخصوص بازی دارای کارت گرافیک Nvidia خریداری کرده اید و آماده هستید که بازی کردن را شروع کنید. تنظیمات سرعت و ماکرو را انجام داده ایم و می خواهید اولین بازی خود را راه اندازی کنید. اما قبل از شروع بازی، حتما Nvidia GeForce Experience FAQ را نصب کنید. این دانلود رایگان باعث بهبود بازی کردن شما در روش های مختلف می شود. در ادامه به سوالات اصلی در مورد این نرم افزار کاربردی جواب داده می شود.

Nvidia GeForce Experience FAQ چیست؟

Nvidia GeForce Experience FAQ مجموعه نرم افزار اختصاصی شرکت Nvidia است که شامل پنج برنامه برنامه مجزا می شود: Game Optimization, GameStream, ShadowPlay, Battery Boost , LED Visualizer. این نرم افزار مکمل کارت گرافیک GeForce است و راه حل های ساده ای را برای بهینه سازی بازی یا اجرای زنده ارائه می کند.

چه سیستم هایی از این نرم افزار پشتیبانی می کنند؟

شرکت Nvidia با تشخیص این مساله که میانگین عمر مفید یک لپ تاپ بیش از سه سال است، نیازمندی های سیستم مطلوبی دارد. در ارتباط با سیستم عامل، حداقل سیستم عاملی که نیاز دارید ویندوز ویستا است، اگر چه باید مطمئن شوید که DirectX 11 را در آن نصب کرده اید.

حداقل نیازمندی های سخت افزاری برای این نرم افزار ۲۰ مگابایت حافظه دیسک،۲ گیگابایت RAM و صفحه نمایشی با ایعاد تصویر ۱۰۲۴ در ۷۶۸ یا ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ است. این نرم افزار در سیستم های Intel با پردازنده های سری Pentium G، CPUهای دو هسته و چهار هسته ای core i3 تا i7 اجرا می شود. همچنین در پردازنده های AMD از قبیل Phenom II, Athlon II, Phenom X4, FX یا بالاتر قابل اجرا است.

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

برای دسترسی به هر چیزی که این نرم افزار ارائه می کند باید حداقل یک کارت گرافیک سری GeForce GTX 600M داشته باشید. هر کارت گرافیک پایین تر از آن، باعث کاهش کارایی این نرم افزار می شود.کارت های گرافیک GeForce 700, 600, 500 و ۴۰۰ بروزرسانی درایور و بهینه سازی بازی را دریافت می کنند، اما فاقد ShadowPlay و Shield PC Streaming هستند.

این نرم افزار را از کجا دریافت کنم؟

ساده است: کافی است به وب سایت GeForce Experience بروید. بر روی دکمه Download Now کلیک کنید و تمام. شما می توانید نهایت لذت را از بازی کردن ببرید.

این نرم افزار چگونه تجربه بازی کردن من را بهبود می بخشد؟

GeForce Experience برای کمک به شما برای داشتن بهترین ترکیب عملکرد، جلوه های ویژه و دوام شارژ باتری طراحی شده است. به طور مثال، قابلیت بهینه سازی بازی تنظیمات گرافیکی بازی شما را با فشار دادن یک دکمه براساس اجزای رایانه شما پیکربندی می کند. اگر پیشنهادات برای شما مطلوب نبودند، شما می توانید با استفاده از کشوهایی که در کناره ها قرار دارند تنظیماتی انجام دهید. با این حال عنوان هایی وجود دارند که حداقل یک بار قبل از اجرای فعال شدن این قابلیت باید اجرا شوند.

یکی از قابلیت اصلی دیگر این مجموعه برنامه Battery Boost است که عملکرد کارت گرافیک شما را در حین حفظ سرعت مطلوب ۳۰ فریم بر ثانیه تنظیم می کند. Nvidia ادعا می کند که این قابلیت دو برابر دوام شارژ معمول باتری لپ تاپ دوام شارژ ارائه می کند. این قابلیت خودکار است. همانند قابلیت Game Optimization، گزینه فعال یا غیرفعال سازی تنظیمات را در اختیار دارید که وقتی بخواهید سرعت بازی را بیشتر از سرعت پیش فرض قرار دهید، بکار می آیند.

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

گیمرهایی که یک رایانه مخصوص بازی دارند می توانند از قابلیت LED Visualizer بهره ببرند که به شما این امکان را می دهد تا اثرات روشنایی و نور بر روی کارت های گرافیک خود را تنظیم کنید. این نرم افزار جالب است و به شما کمک می کند تا بازی خود را تا حدودی خصوصی سازی کنید.

چه تعداد بازی پشتیبانی می شوند؟

این برنامه در حال حاضر بیش از ۳۰۰ بازی را پشتیبانی می کند که شامل XCOM: Enemy Unknown, Fallout 4, و Batman: Arkham Knight. می شود. شرکت Nvidia به صورت دائمی بازی های جدیدی را به این لیست اضافه می کند و تضمین می کند که بازی های جدید مثل Rise of the Tomb Raider به خوبی اجرا می شوند.

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

ShadowPlay چیست؟

اعتراف کنید: هر کسی گاهی اوقات دوست دارد خودنمایی کند. برای لحظاتی که شما دوست دارید خودنمایی کنید، Nvidia نرم افزار game-capture خود که ShadowPlay نام دارد را اضافه کرده است.این نرم افزار می تواند تا ۲۰ دقیقه ویدئو با ابعاد تصویر ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل را در حالت Shadow ضبط کند که چندین دقیقه بیشتر از قابلیت ضبط ویدئوی PlayStation 4 در ۱۵ دقیقه است. با این حال، شما می توانید با تغییر به حالت دستی برای مدت نامحدود ویدئو ضبط کنید که به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز آن را فعال یا غیر فعال کنید. همچنین یک حالت Combined وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا از هر دو حالت به صورت همزمان استفاده کنید تا بخش هیجان انگیز بازی خود را بتوانید ضبط کنید و در آرشیو خود نگه دارید.

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

اما چرا طرفداران خود را منتظر بگذارید؟ ShadowPlay همچنین به صورت مستقیم با فشار دادن چند دکمه در Twitch پخش می شود. وقتی آماده ضبط هستید، کافی است کلید تعیین شده را فشار دهید و نرم افزار این کار را در پس زمینه انجام می دهد.

GameStream چیست؟

گاهی اوقات، می خواهید بازی های رایانه خود را در مبل اتاق نشیمن خود بازی کنید، در عوض این که تا پایان در اتاق خود بازی کنید. به لطف قابلیت GameStream، شما می توانید بدون انتقال دادن کلیه ابزار بازی به اتاق نشیمن ، در اتاق نشیمن بازی کنید. همانطور که از اسم این قابلیت مشخص است، GameStream این امکان را برای گیمرها فراهم می کند تا بازی های رایانه ای خود را در لپ تاپ، یا تلویزیون مجهز به Nvidia Shield، تبلت Shield یا پرتابل Shield در یک شبکه محلی اجرا کنند. در حال حاضر ۲۰۰ بازی برای این قابلیت بهینه سازی شده است که شامل بازی های Far Cry 4, Resident Evil 6, Rise of the Tomb Raider و Assassin’s Creed Syndicate می شود.

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

چند نیازمندی سخت افزاری را باید به خاطر داشت. لپ تاپ ها باید حداقل دارای کارت گرافیک GeForce GTX 700M باشند، در حالی که رایانه ها حداقل به کارت گرافیک GeForce GTX 600 نیاز دارند. حداقل پردازنده مورد نیاز ۳٫۱-GHz Intel Core i3-2100 یا ۲٫۸-GHz AMD Athlon II X4 630 با ۴ گیگابایت RAM و ویندوز ۷ است. شما به یک روتر نیاز دارید و در حالی که Nvidia یک روتر ۸۰۲٫۱۱n 5-GHz را پیشنهاد می کند، شما می توانید با یک روتر ۸۰۲٫۱۱a/g نیز کار خود را انجام دهید.

اجرای بازی در هر کدام از دستگاه های Shield دو حالت بازی را ارائه می کند. یک حالت کنسول وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا دستگاه های بازی بی سی را با دستگاه Shield خود جفت کنید و مانند یک کنسول سنتی بازی کنید. پشتیبانی از موس و صفحه کلید به شما این امکان را می دهد مثل بازی در رایانه بازی کنید که برای کلیه بازی های استراتژیک و جنگی چند نفره شما کارآمد است.

هر دو حالت بازی های شما را با کیفیت Full HD و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می کنند. با این حال، تلویزیون Shield می تواند بازی های محبوب شما را با کیفیت ۴K و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و صدای فراگیر ۵٫۱ اجرا کند، مشروط بر این که تلویزیون مناسبی داشته باشید و برای GeForce Experience Beta ثبت نام کرده باشید.

آیا این نرم افزار با برنامه G-Sync عرضه می شود؟

G-Sync یک برنامه مجزا از GeForce Experience است. بنابراین، در حالی که ممکن است یک لپ تاپ یا رایانه نرم افزار Experience داشته باشد، تنها در صورتی G-Sync لپ تاپ یا صفحه نمایش فعال باشد، می توانید از این فن آوری بهبود سرعت استفاده کنید.

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

متاسفانته، کاربران لپ تاپ ها یا صفحه نمایش های مجهز به G-Sync در حال حاضر برای فعال سازی این فن آوری مجبور هستند به کنترل پنل معمول Nvidia بروند. خوشبختانه، این شرکت این ویژگی محبوب را در مجموعه برنامه Experience به عنوان یک گزینه عرضه می کند یا آن را در برنامه Game Optimization قرار می دهد.

GeForce Experience Beta چیست؟

در صورتی که به تازگی این برنامه را نصب کرده اید، به شما توصیه می کنم که عضو برنامه GeForce Experience Beta شوید. این برنامه دسترسی فوری به گیمرها اولین مجوز قابلیت های آتی مثل ۴K GameStream و Twitch Ingest Server را ارائه می کند، که این امکان را برای شما فراهم می کند تا برای بدست آوردن سرعت های پخش بهینه سرور خود را انتخاب کنید. عضو شدن در این برنامه به سادگی بررسی GeForce Experience و GeForce Driver boxes در منوی Preferences است.

کارت گرافیک Nvidia دارید؟ بازی کردن خود را به حداکثر برسانید

پاسخ دهید!

پاسخ دهید!